Tomasz Pilch i Kamila Karpiel zostali mistrzami Polski w skokach narciarskich. Zawody przerwał niebezpieczny upadek Kingi Rajdy

We wtorek (22.12) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbyły się mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. W drugiej serii konkursu kobiet upadła Kinga Rajda. Zawodniczka długo nie podnosiła się z zeskoku i opuściła go na noszach. Organizatorzy podjęli decyzję o przerwaniu zawodów, dlatego uwzględniono wyłącznie wyniki pierwszej serii.

W konkursie pań najdalej poszybowała Kamila Karpiel, która wylądowała na 113. metrze. Dzięki temu pierwszy raz w karierze została zimową mistrzynią Polski. Natomiast na drugim stopniu podium wspólnie stanęły Kinga Rajda i Joanna Szwab.
W konkursie mężczyzn niespodziewanym zwycięzcą został Tomasz Pilch, który poszybował 136 metrów. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, natomiast trzeci był Andrzej Stękała. Kamil Stoch i Piotr Żyła zepsuli swoje skoki. Obaj wylądowali zaledwie na 105. metrze i zajęli kolejno 15. i 16. miejsce.