Przełamanie Roberta Kubicy. Polski kierowca na torze w Assen zdobył pierwszy punkt w tym sezonie serii DTM

W sobotę (05.09) Robert Kubica zajął 10. miejsce w wyścigu na torze w holenderskim Assen. Dzięki temu polski kierowca zdobył pierwsze punkty w tym sezonie serii DTM. Kubica miał jednak problemy techniczne z samochodem. Ponadto jego pit-stop trwał wyjątkowo długo, bo aż 15 sekund. Mimo trudności kierowca Orlen Team ART wyprzedził na ostatnich okrążeniach Timo Glocka i Lucasa Auera.

Wyścig wygrał reprezentant gospodarzy Robin Frijns, dzięki czemu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Było to pierwsze zwycięstwo Holendra w karierze w DTM. Drugi był Loic Duval, a trzecie miejsce zajął Nico Mueller.