Poszukiwany za przestępstwa seksualne zatrzymany na dworcu w Krakowie

Na krakowskim dworcu przeprowadzono interwencję, która doprowadziła do zatrzymania 65-letniego mężczyzny poszukiwanego za przestępstwa seksualne wobec osób małoletnich. Dzięki czujności kierownika pociągu relacji Zakopane – Gdynia Główna i błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz Policji, podejrzany o popełnienie kolejnych czynów zabronionych został zatrzymany na stacji Kraków Główny.

 

Zdarzenie rozpoczęło się od zgłoszenia pracownika PKP Intercity, który zauważył, że jeden z pasażerów zachowuje się podejrzanie w stosunku do osoby nieletniej. Informacja ta została przekazana patrolującym peron czwarty funkcjonariuszom, którzy niezwłocznie podjęli działania w celu zlokalizowania i zatrzymania mężczyzny.

Podczas interwencji ustalono, że 65-latek jest poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, w celu odbycia kary pozbawienia wolności za dopuszczenie się czynności seksualnych wobec małoletnich. Podejrzany został przekazany do Komisariatu II Policji w Krakowie, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

W świetle polskiego prawa, czyny takie jak te, za które poszukiwany był zatrzymany mężczyzna, podlegają surowym sankcjom. Zgodnie z art. 200 § 1 Kodeksu Karnego, obcowanie płciowe lub dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec osoby poniżej 15 roku życia podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.