Dwie poszukiwane osoby zatrzymane we Wrocławiu

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach, 4 marca br., zatrzymali dwie osoby poszukiwane za oszustwa internetowe.

 

Pierwszy z przestępców, 29-letni obywatel Polski, został zatrzymany na terenie Wrocławia, będąc obiektem Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Drugą osobą jest 50-letnia Polka, zatrzymana podczas kontroli granicznej samolotu przybyłego z Wielkiej Brytanii, poszukiwana przez sądy w Nowym Sączu.

29-letni mężczyzna, którego zatrzymanie jest wynikiem międzynarodowej współpracy policyjnej, był poszukiwany w związku z oszustwami internetowymi. Europejski Nakaz Aresztowania, który umożliwił jego szybkie zatrzymanie, jest stosowany od 2004 roku i służy do uproszczenia procedur aresztowania i ekstradycji w ramach Unii Europejskiej. Zatrzymany został przewieziony do aresztu śledczego we Wrocławiu, gdzie oczekuje na dalsze postępowanie.

W przypadku 50-letniej kobiety, jej zatrzymanie było możliwe dzięki dokładnej kontroli granicznej przeprowadzonej na pokładzie samolotu z Wielkiej Brytanii. Poszukiwana była za oszustwa i miała zasądzoną karę 25 dni aresztu za niezapłaconą grzywnę w wysokości 500 zł. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, kobieta uregulowała swoje zobowiązania finansowe i została wypuszczona, aby mogła kontynuować podróż.