Gdy przenoszono więźniów w San Quentin nie było żadnego chorego na Covid-19. Według planu zabranie części osadzonych z więzień, w których wykryto wcześniej przypadki koronawirusa miało zahamować rozwój epidemii.
W zakładzie karnym w San Quentin przebywa obecnie ok. 3700 więźniów.