Ponad 9,7 mln zł z dotacji rządowych na remonty przejść dla pieszych

W regionie łódzkim rozpoczął się tzw. nabór uzupełniający wniosków dotyczących dofinansowania bezpieczeństwa pieszych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na remonty przejść dla pieszych będzie 9,7 mln zł – przekazał w środę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Są kolejne pieniądze na poprawę bezpieczeństwa pieszych w woj. łódzkim. Teraz, w tzw. naborze uzupełniającym, rząd przeznaczył ponad 9,7 mln zł na modernizację przejść dla pieszych w regionie.

 

“Przechodzień na pasach powinien czuć się bezpiecznie. Dlatego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wydzieliliśmy specjalny podprogram, w którym zbieramy wnioski ze strony samorządów tylko na remont przejść dla pieszych i poprawy bezpieczeństwa w tego typu miejscach” – powiedział podczas środowej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

 

“W pierwszym naborze pozytywnie zostały zaopiniowane 183 wnioski na realizację 272 zadań na kwotę 18 mln zł” – podały służby prasowe urzędu wojewódzkiego.

 

Gmina – jak poinformowano – może złożyć w formie elektronicznej wnioski na 6 przejść dla pieszych, powiat na 8. Wysokość dofinansowania dla samorządów to do 80 proc. wartości inwestycji.

 

Nabór wniosków potrwa do 5 sierpnia.