Polskie tenisistki wkraczają na US Open: Iga Świątek liderką naszej ekipy

W Nowym Jorku, w sercu wielkoszlemowego US Open, już w poniedziałek zobaczymy na korcie trzy polskie tenisistki. Obrończyni tytułu, Iga Świątek, jest jednym z najjaśniejszych punktów naszej ekipy

O godzinie 18 rozpocznie rywalizację na korcie centralnym przeciwko Rebecci Peterson z Szwecji. To będzie trzecie ich spotkanie, a poprzednie dwa zakończyły się tryumfem Świątek.

Tego dnia zobaczymy również Magdalenę Fręch, która zmierzy się z Amerykanką Emmą Navarro. Ten pojedynek będzie dla nich premierowym spotkaniem na korcie. Mecz ten odbędzie się na korcie szóstym o godzinie 17.

Ostatnia z polskich tenisistek, Magda Linette, rozpocznie swój mecz znacznie później. Zagra z Aliaksandrą Sasnowicz z Białorusi na korcie numer 13. Linette będzie chciała odwrócić niekorzystny bilans spotkań z Sasnowicz – w ich poprzednich meczach siedem razy stawały naprzeciwko siebie, a Linette udało się wygrać tylko jeden z tych pojedynków.

To zapowiada się na emocjonujący dzień dla polskiego tenisa, a kibice z pewnością z utęsknieniem czekają na pierwsze wymiany i sukcesy naszych zawodniczek na kortach US Open.