Magda Linette poszła śladami Igi Świątek. Dwie “polskie” pary w ćwierćfinale turnieju deblowego French Open.

Znakomicie spisały się “polskie” pary w niedzielnych meczach 1/8 finału gry deblowej wielkoszlemowego French Open.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands wygrały z rozstawionymi z jedynką Tajwanką Su-Wei Hsieh i Belgijką Elise Mertens, choć w decydującym secie tego spotkania przegrywały już 1:5 (ostatecznie wygrały go 7:5 i cały mecz 2:1), a śladami 20-latki z Raszyna poszła również Magda Linette, grająca w parze z Amerykanką chorwackiego pochodzenia Bernardą Perą. Poznanianka i jej młodsza koleżanka z kortu wygrały w dwóch setach z Lucie Hradecką i Laurą Siegemund. Spotkanie było niezwykle zacięte, ponieważ obie jego odsłony musiała rozstrzygać tie-breaki. W nich więcej zimnej krwi zachowały Linette i Pera, które wygrały tak w pierwszym, jak i drugim 7-5. W ćwierćfinale rywalkami Świątek i Mattek-Sands będą zwyciężczynie meczu Andreja Klepac/ Darija Jurak – Latisha Chan/ Hao-Ching Chan. Linette i Pera zmierzą się z Anastazją Pawluczenkową i Eleną Rybakiną lub Nicole Melichar i Demi Schuurs.