Polska na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej na Mistrzostwach Europy w Berlinie!

Podczas zakończonych w niedzielę wieczorem lekkoatletycznych Mistrzostw Europy reprezentanci Polski wywalczyli aż 12 medali, dzięki czemu Polska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Polacy zdobyli 7 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy medal. W klasyfikacji medalowej zostali wyprzedzeni przez Brytyjczyków, którzy zdobyli o 1 srebny i 5 brązowych krążków więcej.

Na najwyższym stopniu podium stawali Wojciech Nowicki, Michał Haratyk, Paulina Guba, Justyna Święty-Ersetic, Adam Kszczot, żeńska sztafeta 4×400 metrów oraz Anita Włodarczyk. Drugie miejsca zajmowali Paweł Fajdek, Konrad Bukowiecki, Marcin Lewandowski i Sofia Ennaoui, a jedyny brąz zdobyła Joanna Fiodorow. Dodatkowo polscy lekkoatleci siedmiokrotnie kończyli na 4. miejscu, a osiem razy zajmowali w swoich konkurencjach 5. pozycję.