Dwa złote medale dla Polski w 30 minut w lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie!

W ciągu zaledwie 30 minut na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy polscy reprezentaci zdobyli dwa złote medale. Najpierw po medal sięgnęła Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów, a po niej na najwyższym stopni podium stanął Adam Kszczot, który wygrał bieg mężczyzn na 800 metrów.

Justyna Święty-Ersetic z czasem 50:41 podbiła rekord życiowy i wywalczyła pierwszy złoty medal. Druga z Polek Iga Baumgart-Witan dobiegła do mety na piątym miejscu.

Z kolei w biegu mężczyzn na 800 metrów, Adam Kszczot przekroczył metę z czasem 1:44.59. Na czwartym miejscu wyścig ukończył Michał Rozmys z czasem 1.45:32, natomiast Mateusz Borkowski ukończył bieg na 5. pozycji, z czasem 1:45.42.