Polscy zawodnicy zdobyli 12 medali na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy U23

Polscy zawodnicy zdobyli 12 medali na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy U23. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Triumfowali Niemcy, którzy wywalczyli 21 medali. Nasi reprezentanci w szwedzkim Gavle wywalczyli 6 złotych krążków, 3 srebrne i 3 brązowe.

Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanęła Natalia Kaczmarek, która wygrała bieg na 400 m oraz triumfowała w sztafecie 4×400 m. Polki wygrały bieg sztafetowy dzięki jej znakomitej postawie na ostatniej zmianie. Złote medale wywalczyli także Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą, Mateusz Borkowski w biegu na 800 m, Cyprian Mrzygłód w rzucie oszczepem oraz Ewa Swoboda w biegu na 100 m.
Srebrne krążki zdobyli Michał Sierocki w biegu na 110 m przez płotki, Klaudia Siciarz w biegu na 100 m przez płotki oraz Olga Niedziałek w chodzie na 20 km.
Brązowe medale wywalczyli Norbert Kobielski w skoku wzwyż, Oskar Stachnik w rzucie dyskiem i kobieca sztafeta 4×100 m z Ewą Swobodą na czele.