Polki lepsze od wicemistrzyń świata! Siatkarki wygrały z Włoszkami i w 1/8 finału mistrzostw Europy zmierzą się z Hiszpankami

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet wygrała z wicemistrzyniami świata, Włoszkami. W czwartkowym (29 sierpnia) spotkaniu Biało-Czerwone wygrały w Atlas Arenie po tie-breaku 3:2 (25:14, 19:25, 13:25, 25:21, 15:12). Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego znakomicie weszły w mecz, demolując rywalki w pierwszym secie do 14. Dwa kolejne sety należały do Włoszek, które dużo lepiej przyjmowały zagrywkę Polek i skutecznie atakowały, wygrywając do 19 i 13.

Biało-Czerwone potrafiły jednak odwrócić losy spotkania i doprowadziły do tie-breaka, w którym wygrały do 12. Zwycięstwo nad wicemistrzyniami świata oznacza, że w 1/8 finału mistrzostw Europy polskie siatkarki zmierzą się z Hiszpankami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (1 września) w Łodzi.