Tragiczny pożar w stadninie koni w Tomaszowicach

Wczesnym rankiem w sobotę doszło do tragicznego pożaru w stadninie koni w Tomaszowicach, koło Krakowa. Ogień strawił budynek gospodarczy, a w wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba.

Zgłoszenie i akcja gaśnicza

Rzecznik małopolskiej straży pożarnej, Hubert Ciepły, poinformował, że zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 5:38. Ogień wybuchł w budynku gospodarczym przy ulicy Topolowej, który miał wymiary pięć na osiem metrów. Akcja gaśnicza, w której uczestniczyło 45 strażaków i 10 wozów strażackich, zakończyła się opanowaniem płomieni po 30 minutach.

Tragiczne odkrycie

Podczas przelewania i przekopywania pogorzeliska, strażacy natrafili na zwęglone zwłoki. Obecnie teren zdarzenia został przekazany policji, która zajmuje się ustalaniem tożsamości ofiary oraz okoliczności pożaru.

Seria pożarów w Małopolsce

Pożar w Tomaszowicach to kolejny w ciągu ostatnich 24 godzin na terenie województwa małopolskiego. W piątek doszło do dwóch innych poważnych pożarów: w firmie chemicznej Synthos w Oświęcimiu oraz w hali lakierniczej zakładów Komex w Pcimiu.

Podsumowanie

Tragiczne wydarzenie w Tomaszowicach dodaje się do serii nieszczęść, które dotknęły Małopolskę w ostatnich dniach. Strażacy i policja apelują o zachowanie ostrożności i dbanie o bezpieczeństwo, aby zapobiec kolejnym tragediom.