Sukcesy polskich sportowców w 2019 roku

2019 rok był udany dla polskich sportowców, którzy godnie reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej. Podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym złoto na normalnej skoczni wywalczył Dawid Kubacki, zaś po srebrny medal sięgnął Kamil Stoch.

W niezłych nastrojach polscy skoczkowie zakończyli też sezon Pucharu Świata. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Kamil Stoch, czwarte Piotr Żyła, a piąty był Dawid Kubacki. Sukcesami pochwalić mogą się też polscy lekkoatleci. W marcu biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową podczas 35. Halowych Mistrzostw Europy w szkockim Glasgow. Ponadto reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce podczas 8. Drużynowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy.

Sześć medali biało-czerwoni zdobyli na mistrzostwach świata w Dosze. Miłą niespodziankę sprawili we wrześniu nasi koszykarze. Drużyna Mike’a Taylora dotarła aż do ćwierćfinału mistrzostw świata w Chinach. Dwa tygodnie później podczas mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polacy sięgnęli po brąz. Chwile radości kibicom dała też kadra Jerzego Brzęczka. Biało-czerwoni już na dwa mecze przed końcem eliminacji zapewnili sobie awans na Euro 2020. 2019 rok na długo zapamięta też Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski zdobył 54 bramki w 58 meczach Bayernu oaz reprezentacji Polski.