Pochmurna środa z opadami deszczu na zachodzie kraju. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku

Środa zapowiada się pochmurno z większymi przejaśnieniami na południu, wschodzie i w centrum kraju. Na krańcach zachodnich  pojawią się opady deszczu lub mżawki do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 st. C w centrum, do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-wschodni i południowy. Powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, w porywach do 50-60 kilometrów na godzinę, w górach do 100 km/h.

W czwartek będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. We wschodnich regionach kraju oraz na Pomorzu, Kujawach i w północnej Wielkopolsce wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki do 1-5 l/mkw. Termometry pokażą od 6 st. C na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum, do 12 st. C na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Małopolsce. Będzie wiał południowo-zachodni umiarkowany, okresami dość silny, wiatr – w porywach do 50-70 km/h.

Na piątek synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże. Od zachodu w głąb kraju będą postępować opady deszczu do 5-15 l/mkw. Na Pomorzu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem. Jedynie na południowym wschodzie kraju dzień upłynie bez opadów. Temperatura wyniesie od 6 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 9 st. C w centrum, do 11 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 50-70 km/h.