“PiS chce podtrzymać histerię wojenną”. Sejmowe komisje za przyjęciem nowelizacji ustawy o ochronie granicy z poprawkami.

Połączone senackie komisje Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej opowiedziały się za przyjęciem nowelizacji ustawy o ochronie granicy z poprawkami senatorów. Dotyczą one zapewnienia dostępu dziennikarzy do strefy stanu wyjątkowego, rekompensat dla przedsiębiorców oraz wielkości terenu objętego ograniczeniami.

– PiS za wszelką cenę chce podtrzymać coś w rodzaju histerii wojennej i przekonać Polaków, że to jest takie straszne zagrożenie. Ja rozumiem, że pewne ograniczenia w tej sytuacji, jaka jest, powinny być, ale muszą być dopuszczeni dziennikarze – podkreślił Marek Borowski, senator Koalicji Obywatelskiej.

– Myślą przewodnią tej ustawy jest bezpieczeństwo, ono jest dla nas najważniejsze i możliwość wykonywania zadań służbom, które pracuje w pasie przygranicznym – przekonywał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki.