Niebezpieczny wstrząs w kopalni Lubin

Wstrząs, który miał miejsce w kopalni w Lubinie, w województwie dolnośląskim, spowodował poważne zdarzenie z udziałem pracowników Zakładów Górniczych. W wyniku incydentu, który wydarzył się w środę rano, sześciu górników zostało poszkodowanych, a jeden z nich musiał zostać przetransportowany do szpitala.

Według informacji przekazanych przez KGHM, wstrząs miał siłę “sześć” w górniczej skali. W momencie zdarzenia w rejonie G7 Zakładów Górniczych w Lubinie przebywało siedem osób. Sześć z nich doznało obrażeń, co wymagało natychmiastowej interwencji ratunkowej.

Poszkodowani pracownicy, jak informuje Sylwia Jurgiel z biura prasowego KGHM, zostali już przetransportowani na powierzchnię. Trzech z nich doznało urazów nóg, dwie osoby zgłosiły lekkie potłuczenia, natomiast jeden pracownik, z urazem głowy, został przewieziony do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przyczyną wstrząsu w kopalni był górotwór, który stanowi naturalne zagrożenie w tego typu zakładach górniczych. Wypadki te są przypomnieniem o niebezpieczeństwach, z którymi na co dzień zmaga się branża górnicza.