Nie żyje Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk: Tragiczny wypadek górski. Polski alpinista miał 38 lat

Tragiczna wiadomość zszokowała środowisko alpinistów, ale również miliony Polaków, dla których Tekieli był postacią znaną i cenioną, a jego małżeństwo z Kowalczyk stanowiło jedno z najjaśniejszych punktów polskiego sportu.

Przez całe swoje życie, Kacper Tekieli nieustannie podążał za swoją pasją do wspinaczki, przemierzając góry nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Był nie tylko wspaniałym sportowcem, ale też oddanym mężem i ojcem. Wielokrotnie podkreślał, że najważniejszą wartością dla niego jest rodzina, której starał się zapewnić poczucie bezpieczeństwa, mimo swojego ryzykownego hobby.

Świat sportu pogrążył się w żałobie. Wiele postaci ze środowiska sportowego, ale również z polskiego show-biznesu wyraziło swoje głębokie współczucie dla rodziny zmarłego. Słowa pełne wsparcia skierowane były przede wszystkim do Justyny Kowalczyk, której wielokrotnie towarzyszył na jej biegach.

Współczujemy utraty i składamy najszczersze kondolencje rodzinie Kacpra Tekieli. Przez całe swoje życie był wspaniałym sportowcem, a przede wszystkim – człowiekiem. Jego śmierć to niewyobrażalna strata dla środowiska alpinistycznego, sportowego i dla wszystkich, którzy go znali.

Choć Kacper Tekieli odszedł od nas niespodziewanie, jego duch i pasja do gór pozostaną z nami na zawsze. Z pewnością będzie on dalej inspirował kolejne pokolenia alpinistów i sportowców, dla których Tekieli był nie tylko inspiracją, ale również dowodem na to, że marzenia, nawet te najbardziej szalone, są do spełnienia.

Pamięć o nim pozostanie w naszych sercach. Odejście Kacpra Tekieli to strata nie do opisania. Nasze myśli są teraz z jego rodziną i bliskimi w tym najtrudniejszym momencie.