Na ocieplenie nie ma co liczyć. Pogoda na najbliższe dni

W nachodzących dniach pogodę w Polsce będzie kształtował pochmurny niż, który przyniesie w części kraju opady deszczu. Miejscami pojawią się też burze. Dopiero pod koniec tygodnia możemy liczyć na większe rozpogodzenia, ale nie ocieplenie. Temperatura maksymalna nie przekroczy 16 stopni.

Wtorek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami, a na północnym zachodzie okresowymi rozpogodzeniami. Poza tym przelotnie popada deszcz do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Na wybrzeżu możliwe są burze. Termometry pokażą maksymalnie od 12 stopni Celsjusza na południu, przez 13 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na północnym zachodzie i częściowo zachodzie. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany.

W środę wystąpi duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu o sumie 1-5 l/mkw. Na krańcach wschodnich niewykluczone są burze. Padać nie będzie jedynie na zachodzie, tam miejscami również prognozuje się większe rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. C w Małopolsce, przez 14 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z kierunków północnych.

Czwartek na północy i zachodzie Polski upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia, w centrum dużego, a na południowym wschodzie całkowitego. Okresami na południu i wschodzie kraju popada deszcz do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 st. C na wschodzie, przez 13 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny.