Meksyk: Silne trzęsienie ziemi w stolicy. Ponad 200 osób nie żyje (Aktualizacja)

We wtorek popołudniu czasu lokalnego stolicę Meksyku i okoliczne miejscowości nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Ludzie w panice opuszczali budynki. Niestety, wiadomo, że jest co najmniej 149 ofiar i wiele osób wciąż znajduje się pod gruzami zawalonych budynków.

Według informacji, jake podaje brmistrz stolicy, Miguel Angel Mancera, 44 budynki zawaliły się lub zostały mocno uszkodzone. Przerażeni ludzie uciekali z budynków w obawie przed ich zawaleniem. Na chwilę obecną wiadomo, że bilans ofiar wynosi 149 osób. Niestety, wciąż wiele osób znajduje się pod gruzami. Trwa akcja ratunkowa.

Dwa tygodnie temu trzęsienie ziemi wystąpiło na południu kraju, ponad 700 km od stolicy kraju, a jego wstrząsy były też odczuwalne w mieście Meksyk. Wówczas budynki w stolicy zaczęły się kołysać. Tym razem jednak trzęsienie było znacznie bliżej.

Jak podała amerykańska służba geologiczna USGS, trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 wystąpiło w południowym Meksyku. Epicentrum znajdowało się 8 km na południowy wschód od Atencingo w stanie Puebla, nieco ponad 100 km na południe od stolicy kraju. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 51 km.

AKTUALIZACJA (08:47)

Służby informują, że liczba ofiar drastycznie rośnie. Obecnie potwierdzono, że nie żyje już co najmniej 248 osób.