Mecze Polaków na Euro 2020 przeniesione? „The Sun”: Dublin wycofuje się z organizacji turnieju

Według informacji brytyjskich mediów Dublin zostanie skreślony z listy miast-gospodarzy Euro 2020. Władze irlandzkiej stolicy nie zgadzają się na wpuszczenie kibiców na trybuny w dobie pandemii koronawirusa.

A to był jeden z warunków, które przed gospodarzami turnieju postawiła UEFA. – Termin potwierdzenia gotowości przez 12 europejskich miast upływa 7 kwietnia – podaje „The Sun”.
– Dublin nie da UEFA żadnej gwarancji, że kibice będą wpuszczeni na Aviva Stadium. W tej sytuacji realnym scenariuszem jest przeniesienie czterech spotkań Euro 2020 do Anglii – czytamy w dzienniku.
Jeśli doniesienia “The Sun” się potwierdzą, mecze Polaków ze Słowakami i Szwedami odbędą się w Anglii. Początkowo faworytem do zastąpienia stadionu w Dublinie był obiekt Tottenhamu Hotspur, ale angielska policja miała nie zgodzić się na to, by tego samego dnia dwa mecze były rozgrywane w tym samym mieście. Główną areną turnieju będzie Wembley.
Angielscy dziennikarze sugerują, że zastępcą Aviva Stadium w Dublinie ma zostać Etihad Stadium, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Manchester City. Obiekt wicemistrza Anglii byłby zatem areną meczów Polska – Słowacja (14 czerwca), Szwecja – Słowacja (18 czerwca), Szwecja – Polska (23 czerwca) oraz meczu 1/8 finału, w którym zmierzą się zwycięzca grupy D i druga drużyna grupy F.