Max Verstappen wygrał Grand Prix Brazylii i awansował na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej kierowców.

W niedzielę (17.11) Max Verstappen (Red Bull) wygrał Grand Prix Brazylii. Holender awansował na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej kierowców. Drugie miejsce ze stratą 6 sekund zajął Pierre Gasly (Scuderia Toro Rosso). Trzeci był Lewis Hamilton z Mercedesa, który prowadził przez większość wyścigu.

GP Brazylii było bardzo nieudane dla kierowców Ferrari, gdyż Sebastian Vettel i Charles Leclerc nie dotarli do mety. Na ostatnich okrążeniach doszło do kilku wypadków, w wyniku których wyścigu nie ukończyli również Valtteri Bottas (Mercedes) i Lance Stroll (Racing Point F1).
Robert Kubica był ostatni. Polak zajął 16. miejsce i miał ponad jedno okrążenie straty do zwycięzcy. George Russell z Williamsa był trzynasty.