Linie Emirates z połączeniami do Miami

8 czerwca 2021 r. – Warszawa, Polska – Od 22 lipca linie Emirates będą realizować cztery połączenia tygodniowo z Dubaju do Miami – drugiego co do wielkości miasta na Florydzie, rozszerzając tym samym swoją siatkę w USA do 12 miejsc docelowych. Nowy kierunek oznacza dla podróżujących liniami Emirates dostęp do kolejnego miasta na Florydzie, zaraz po Orlando (od lipca). To dogodne połączenie dla podróżujących przez Dubaj na Bliski Wschód, Azję Zachodnią i Ocean Indyjski.

Z Miami linie Emirates będą teraz obsługiwać ponad 70 lotów tygodniowo do Stanów Zjednoczonych, oferując ponad 26 tys. miejsc w 12 lotniskowych bramkach, w tym w Bostonie, Chicago, Nowym Jorku (JFK i Newark), Houston, Dallas, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Waszyngtonie i Orlando.

Miami, czyli kulturowa mekka słynąca z nocnego życia, sztuki, muzyki, architektury i kuchni, jest jednym z najbardziej ekscytujących miejsc w Ameryce. Ze względu na stale rosnące zainteresowanie podróżami i zaufanie klientów w sprawach dotyczących bezpieczeństwa podróżowania, nowa trasa zaspokoi popyt na podróże wypoczynkowe i biznesowe, wspierając tym samym turystykę i handel.

Uruchomienie bezpośredniego połączenia do Miami pokazuje naszą pewność w kwestii powrotu do normalności. W wielu krajach widać postępy w programach szczepień i we wdrażaniu protokołów dotyczących bezpiecznego latania, a także aktywność w zakresie podróżowania, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podkreśla to również nasze silne zaangażowanie na rynku amerykańskim, na którym Emirates obecnie obsługuje ponad 70 lotów tygodniowo – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor Emirates.

Istnieje wyraźne zapotrzebowanie na uruchomienie połączeń na tej trasie zarówno ze strony osób podróżujących w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych. Przewidujemy, że nowa trasa zostanie ciepło przyjęta w naszej globalnej sieci, również przez podróżnych z południowej Florydy, Ameryki Południowej i Karaibów, którzy będą mogli korzystać z wygodnych lotów do Dubaju oraz licznych połączeń lotniczych z Miami. Z niecierpliwością czekamy, aby dzięki tej nowej trasie stworzyć jeszcze więcej możliwości turystycznych i handlowych na Florydę i z Florydy, a także zapewnić naszym klientom niezapomniane doświadczenia z podróży liniami Emirates – dodał Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Nowa usługa uzupełni również istniejące połączenia handlowe zapewniane przez Emirates SkyCargo, dział frachtowy Emirates, który od października 2020 roku obsługuje regularne loty towarowe do Miami. Przewoźnik ułatwia eksport łatwo psujących się towarów, elektroniki i innych komponentów oraz towarów e-commerce. Linie Emirates SkyCargo w przeszłości obsługiwały również kilka lotów czarterowych pełnym samolotem towarowym Boeing 777, aby przewozić konie z Miami na imprezy jeździeckie na całym świecie.

Loty do/z Miami będą odbywać się 4 razy w tygodniu trzyklasowym Boeingiem 777-300ER Emirates, oferującym 8 prywatnych apartamentów w pierwszej klasie, 42 płaskie miejsca w klasie biznes i 304 przestronne miejsca w klasie ekonomicznej. Lot Emirates EK213 wystartuje z Dubaju (DXB) o 03:10 i wyląduje w Miami (MIA) o 11:00, natomiast lot powrotny EK214 wystartuje z Miami o 21:10 i przyleci do Dubaju o 19:35 następnego dnia.

Cieszę się, że linie Emirates kierują swoje usługi do hrabstwa Miami-Dade i po raz pierwszy w naszej historii połączą naszą społeczność z popularnym, globalnym celem podróży, jakim jest Dubaj. Z niecierpliwością czekam na otwarcie trasy, a co za tym idzie, ogromny wpływu gospodarczy, jaki przyniesie naszemu hrabstwu – powiedziała burmistrz hrabstwa Miami-Dade, Daniella Levine Cava.

Pierwszy w historii lot Emirates z Dubaju do Miami to niewątpliwie jeden z najbardziej wyjątkowych momentów w historii naszego lotniska. Dodanie Dubaju do naszej rosnącej listy najlepszych miejsc docelowych na całym świecie jeszcze bardziej umacnia nas jako wiodące i najbardziej ruchliwe lotnisko na Florydzie dla pasażerów międzynarodowych – powiedział Lester Sola, dyrektor generalny portu lotniczego Miami.

Linie Emirates odpowiedzialnie i stopniowo rozszerzają swoją siatkę połączeń. Odkąd bezpiecznie wznowiły działalność turystyczną w lipcu, Dubaj pozostaje jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych na świecie, zwłaszcza w sezonie zimowym. Miasto jest otwarte dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów. Od skąpanych w słońcu plaż po światowej klasy gościnność i obiekty rekreacyjne, Dubaj oferuje różnorodne doświadczenia na światowym poziomie. Jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa.

Linie Emirates nadal koncentrują się na podejmowaniu różnych kroków w celu ułatwienia podróżowania i są liderem we wdrażaniu inicjatyw we współpracy z organami i organizacjami ds. zdrowia w celu ochrony swoich klientów. Aby zapewnić pasażerom najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny na każdym etapie podróży, Emirates zastosowały odpowiednie środki we wszystkich punktach styku, zarówno na lądzie jak i na pokładzie. Linie lotnicze wprowadziły również technologię zbliżeniową, aby ułatwić klientom podróż przez lotnisko w Dubaju.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie podróżnych, klienci wszystkich klas mogą korzystać z ponad 4500 kanałów na żądanie w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice, a także spróbować wielodaniowych posiłków inspirowanych różnymi kuchniami świata.

Emirates nadal przodują w branży dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które odpowiadają na potrzeby podróżnych w tym dynamicznym czasie. Ostatnio linia lotnicza rozwinęła swoje inicjatywy w zakresie obsługi klienta, oferując jeszcze bardziej elastyczne zasady rezerwacji, rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej od wielu ryzyk i pomagając lojalnym klientom w zachowaniu ich mil i statusu członkostwa.