Iga Świątek wygrała z amerykańską tenisistką Jessicą Pegulą w finale turnieju tenisowego w Dausze.

Polska tenisistka Iga Świątek wygrała z amerykańską rywalką Jessicą Pegulą w finale turnieju tenisowego WTA w Dausze, zdobywając swój pierwszy tytuł w sezonie 2023.

Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 6:0 na korzyść młodej Polki.

W finale w Dausze Iga Świątek stanęła do rywalizacji z Jessicą Pegulą, amerykańską tenisistką, która w ubiegłym roku osiągnęła ćwierćfinał Australian Open i półfinał turnieju w Miami. Mecz rozpoczął się wyrównanie, jednak już w trzecim gemie Polka przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 3:1. Świątek utrzymała to prowadzenie do końca seta, wygrywając go 6:3.

W drugim secie Iga Świątek od razu przełamała Jessicę Pegulę i zyskała przewagę 2:0. Polka grała bardzo agresywnie, wykonując wiele udanych ataków i unikając błędów. Pegula nie była w stanie odpowiedzieć na grę młodej Polki i przegrała kolejne cztery gemy, co ostatecznie przesądziło o wyniku meczu.

Iga Świątek zakończyła mecz z imponującą statystyką – wykorzystała sześć z siedmiu break pointów, oddając tylko jeden, a także wygrała 65% punktów po pierwszym serwisie i 63% po drugim. To kolejny sukces młodej Polki, która pokazuje, że jest w doskonałej formie i gotowa na kolejne wyzwania w sezonie 2023.

Tenisistka zaczęła ten sezon odniesieniem zwycięstwa w turnieju WTA w Adelaide, a teraz po raz kolejny udowodniła swoją klasę na korcie. Iga Świątek ma dopiero 21 lat, ale już teraz zalicza się do czołówki światowego tenisa. W kolejnych miesiącach Polka będzie walczyła o kolejne zwycięstwa i poprawę swojej pozycji w rankingu WTA.