Bayern w finale Ligi Mistrzów! Monachijczycy pokonali Lyon 3:0, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski

Bayern Monachium pokonał Olympique Lyon 3:0 i awansował do finału Ligi Mistrzów. Dość niespodziewanie początek środowego (19 sierpnia) spotkania półfinałowego należał do francuskiej ekipy. Piłkarze Rudiego Garcii stworzyli sobie wtedy kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Mistrzowie Niemiec uspokoili jednak nieco grę i w 18. minucie zadali pierwszy cios. Serge Gnabry dostał podanie w bocznym sektorze boiska, zbiegł do środka i popisał się pięknym strzałem z linii pola karnego.

Kwadrans później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Bawarczyków, gdy z bliska dobił sytuacyjny strzał Roberta Lewandowskiego. I to właśnie kapitan reprezentacji Polski ustalił w 88. minucie wynik spotkania. Dla „Lewego” było to już piętnaste trafienie w tej edycji Ligi Mistrzów. W niedzielnym (23 sierpnia) finale Bayern zmierzy się z Paris Saint-Germain.