Polski snajper na trzecim miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów Ligi Mistrzów

Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Lazio 4:1 we wtorkowym (23 lutego) meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwszą bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył niezawodny Robert Lewandowski.

Dla kapitana reprezentacji Polski był to już 72. gol w historii jego występów w Champions League. “Lewy” wyprzedził tym samym o jedno trafienie legendę Realu Madryt, Raula, i samodzielnie plasuje się na 3. miejscu w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. Lepsi od Roberta Lewandowskiego są jedynie Argentyńczyk Lionel Messi (119 goli) i Portugalczyk Cristiano Ronaldo (135 goli). Wszyscy trzej snajperzy wciąż są czynnymi piłkarzami i każdy z nich może jeszcze poprawić swój dorobek. Blisko podium jest również piąty w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów wszech czasów Karim Benzema z Realu Madryt, który zdobył 69 bramek.