54-latek kradł włazy kanalizacyjne i kratki ściekowe.

54-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego odpowie za kradzież infrastruktury drogowej, z remontowanej drogi osiedlowej w Szczucinie. Jego łupem padły żeliwne włazy kanalizacyjne oraz kratki ściekowe o łącznej wartości 2000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przez okres 4 miesięcy od października 2023 roku do końca stycznia 2024 roku z terenu remontowanej drogi osiedlowej w Szczucinie skradziono 40 sztuk żeliwnych włazów kanalizacyjnych oraz kratek ściekowych. Przedmioty zostały zdemontowane przez firmę wykonującą prace remontowe oraz złożone na terenie przylegającym do przebudowywanej ulicy.  

Właściciel przedsiębiorstwa budowlanego oszacował ich wartość na łączną sumę 2000 złotych. Policjanci Komisariatu Policji w Szczucinie ustalili personalia osoby, która może być odpowiedzialna za kradzież. Okazało się, że to 54-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Sprawdzenie punktów skupu złomu szybko przyniosło efekty. Policjanci odzyskali pierwsze sprzedane na terenie Szczucina żeliwne kratki.

Przedwczoraj (30.01.br.) 54-latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.