Zatrzymanie nastolatków po ataku na autobusy w Warszawie

Warszawska policja zatrzymała sześciu nastoletnich chłopców w związku z atakiem na autobusy komunikacji miejskiej na ulicy Marszałkowskiej, podczas którego uszkodzono szyby i karoserię pięciu pojazdów.

Zdarzenie to miało miejsce w pobliżu skrzyżowania z ulicą Hożą i dotyczyło autobusów linii 131, 525, 522, 520. Wszystkie uszkodzenia powstały w wyniku strzałów z wiatrówki.

Podczas incydentu w autobusach znajdowali się pasażerowie, lecz na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Działania policji skupiły się na namierzeniu lokalu, z którego oddano strzały. W wyniku intensywnych działań operacyjnych funkcjonariusze wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz wydziału wywiadowczo-patrolowego zlokalizowali mieszkanie, z którego najprawdopodobniej pochodziły strzały.

W mieszkaniu tym zatrzymano trzech chłopców w wieku od 13 do 15 lat, którzy następnie trafili do Policyjnej Izby Dziecka. W toku dalszych działań zatrzymano również dwóch uciekinierów w wieku 16 lat, którzy opuścili mieszkanie przed przybyciem policji. W lokalu znaleziono dwie wiatrówki na CO2, które zostały zabezpieczone jako dowody w sprawie.

Warszawska policja kontynuuje czynności w tej sprawie, mając na celu pełne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i ustalenie wszystkich okoliczności ataku na miejskie autobusy.