Zablokowana droga A6 po zderzeniu z ciężarówką. Cztery osoby poszkodowane

Wczoraj na drodze A6, tuż przed zjazdem na Szczecin Dąbie, doszło do poważnego wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe i pojazd ciężarowy. W wyniku zderzenia, jedno z aut stanęło w płomieniach, a cztery osoby doznały obrażeń. Droga w kierunku Szczecina została całkowicie zablokowana, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu.

Około godziny 9:00 szczecińskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o tragicznym zdarzeniu. Na miejsce wypadku natychmiast skierowano pięć zastępów straży pożarnej oraz lotnicze pogotowie ratunkowe. “Jeden z pojazdów osobowych uległ zapaleniu. Poszkodowane zostały cztery osoby” – informował młodszy brygadier Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Utrudnienia w ruchu na odcinku drogi A6 miały potrwać do około godziny 13:00. Zdarzenie to jest kolejnym przypomnieniem o niebezpieczeństwach czyhających na kierowców na polskich drogach. Według nieoficjalnych jeszcze danych, w 2023 roku na polskich drogach doszło do ponad 20 tysięcy wypadków drogowych, w których zginęło 1669 osób, a 22 944 zostały ranne. W większości wypadków, bo aż w 9 na 10, winni byli kierujący pojazdami.