Wrocławska policja zatrzymała dwóch podejrzanych w sprawie 21-latka na starówce

Zatrzymano dwóch 23-letnich mężczyzn, podejrzewanych o udział w bójce, która mogła doprowadzić do śmierci 21-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego. Do zdarzenia doszło na starówce we Wrocławiu.

 

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 27 stycznia, około godziny 5 rano. Jak informuje Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, incydent ten miał charakter kryminalny. Starsza aspirant Aleksandra Freus z KMP we Wrocławiu przekazała, że śledztwo w tej sprawie jest obecnie w toku, a szczegółowe okoliczności tragedii są przedmiotem intensywnej pracy policjantów.

Zatrzymani mężczyźni, określeni jako “obcokrajowcy”, zostali ujęci po kilku godzinach od zaistniałego zdarzenia. Jak podaje policja, ich zatrzymanie było możliwe dzięki analizie nagrań z monitoringu oraz wcześniejszemu zainteresowaniu tych osób przez służby.

Zatrzymani znajdują się obecnie w policyjnym areszcie i oczekują na przesłuchanie przez prokuratora, podczas którego mają zostać im postawione zarzuty.

Śmierć 21-latka jest nadal przedmiotem dochodzenia. Policja zabezpieczyła jego ciało do przeprowadzenia sekcji zwłok, która ma wyjaśnić dokładne przyczyny zgonu.