Wiózł karoserię samochodu osobowego Audi skradzionego w Niemczech.

W wyniku podjęcia wspólnych działań policjantów z Lubina i Rudnej zatrzymany został 31-latek, który wiózł karoserię samochodu osobowego marki Audi skradzionego w Niemczech. Pomimo usuniętego numeru VIN policjanci ustalili, że w marcu 2024 roku pojazd został skradziony za granicą.

. Ustalenia te dość szybko potwierdziła niemiecka Policja. W toku prowadzonych czynności dowodowych 31-latek został przesłuchany, ponadto usłyszał zarzut umyślnego paserstwa. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Przestępczości Samochodowej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wspólnie z operacyjnymi Komisariatu Policji w Rudnej w toku prowadzonych czynności zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który dostawczym renault przewoził karoserię samochodu osobowego marki Audi z usuniętymi cechami identyfikacyjnymi. Jak ustalono, numer seryjny VIN został usunięty w taki sposób, że na tym etapie nie było możliwości ustalenia pochodzenia pojazdu.

W wyniku skrupulatnej pracy kryminalni ustalili jednak, że ujawniony element nadwozia pochodzi z samochodu osobowego marki Audi (rok produkcji 2016), który w dniu 11 marca 2024 roku został skradziony w Niemczech. Informację tę dość szybko potwierdziła niemiecka Policja, która w tej sprawie prowadzi już niezbędne czynności.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a pojazd, którym się poruszał, został zabezpieczony na policyjnym parkingu. W toku prowadzonych czynności dowodowych 31-latek usłyszał zarzut umyślnego paserstwa karoserii pojazdu o wartości nie mniejszej niż 60 tysięcy złotych. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem, a za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.