Ewakuacja w cieniu historii. We Wrocławiu znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej

Wczorajsze odkrycie z czasów II wojny światowej wywołało niepokój na ulicach Wrocławia. Podczas prac budowlanych przy ulicy Białowieskiej natrafiono na ćwierćtonowy niewybuch, co skutkować będzie akcją saperską oraz ewakuacją w najbliższy czwartek.

Ostateczne decyzje dotyczące skali i obszaru ewakuacji zapadną tego samego dnia w godzinach porannych, tuż przed rozpoczęciem akcji o godzinie 11:00.

Historia znów zaznaczyła swoją obecność w codziennym życiu mieszkańców i pracowników Wrocławia, przypominając o niewidzialnym dziedzictwie, które czasem skrywa ziemia. Niewybuch, ważący około 250 kilogramów, zostanie poddany szczegółowemu badaniu przez saperów, którzy zadecydują o najlepszym sposobie neutralizacji potencjalnego zagrożenia.

W związku z planowaną akcją, pracownicy budowy przy ulicy Białowieskiej oraz pracownicy Urzędu Celnego będą musieli opuścić swoje miejsca pracy. Nie wyklucza się również ewakuacji mieszkańców z pobliskich budynków, o czym decyzje zostaną podjęte w czwartkowy poranek.

Policja we Wrocławiu, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych, podjęła się organizacji logistyki ewakuacyjnej. Autobusy miejskiego przewoźnika będą gotowe do przewiezienia ewakuowanych osób z rejonów zagrożonych, wyznaczonych w okolicach ulic Gnieźnieńskiej i Grobla Kozanowska.