Weekend będzie ciepły, ale z opadami. Prognoza najbliższe dni

Pogoda na weekend. Sprawcą napływu bardziej wiosennych mas powietrza jest niż Rudolf. Dlatego piątek i weekend zapowiadają się dość ciepło – na termometrach zobaczymy nawet 17/18 stopni Celsjusza. Jednak będzie się chmurzyć i padać, miejscami dość intensywnie.

W piątek na Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim pojawi się duże zachmurzenie z opadami deszczu do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy, a w Sudetach do 20 l/mkw. W szczytowych partiach Karkonoszy niewykluczony jest śnieg do 15 centymetrów. W pozostałej części kraju będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami, a na Mazurach, Warmii, Pomorzu Kujawach, w Wielkopolsce oraz Małopolsce i na Podkarpaciu wystąpią przelotne opady deszczu do 1-5 l/mkw. W centrum nie powinno padać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 st. C na Ziemi Lubuskiej, przez 16/17 st. C w centrum kraju, do 18 st. C miejscami na południu. Wiatr ze wschodu będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w porywach osiągnie do 60 kilometrów na godzinę.

Sobota przyniesie nam umiarkowane i duże zachmurzenie, przelotne opady deszczu do 1-5 l/mkw., a także ryzyko burz. Temperatura maksymalna sięgnie od 10 st. C w centrum kraju, przez 11 st. C na północy, do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z północnego wschodu będzie umiarkowany i okresami dość silny, a w porywach rozpędzi się do 50-60 km/h.

W niedzielę czeka nas duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Na północy, zachodzie i w centrum kraju wystąpią przelotne opady deszczu do 1-5 l/mkw. Lokalnie możliwe są burze. Temperatura maksymalnie wyniesie od 9 st. C na Podlasiu, przez 12 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.