Czwartek pochmurny z opadami. Będzie chłodno jak na lato, miejscami zaledwie 17 stopni

W czwartek na zachodzie kraju i Pomorzu będzie pochmurno z opadami deszczu do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy. Dodatkowo, na Pomorzu, Kujawach, i Ziemi Lubuskiej możliwe są burze.

W pozostałej części kraju spodziewane są większe przejaśnienia, tylko lokalnie w Małopolsce możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 17 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej, przez 21 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z zachodu i południowego zachodu będzie słaby i umiarkowany. Jedynie na Pomorzu jego porywy mogą okresami być dość silne.

Piątek w całym kraju przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu do 5-25 litrów wody na metr kwadratowy. Na wschodzie kraju prognozowane są burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 20 st. C na Suwalszczyźnie, Górnym Śląsku i w Małopolsce, przez 23 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni wiatr i będzie umiarkowany, okresami dość silny. W burzach może rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda w sobotę upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. W centrum i na wschodzie kraju chmur może być dużo, a z nich padać ma przelotny deszcz do 10 l/mkw., na Podlasiu możliwe są burze. Termometry pokażą maksymalnie od 19 st. C na Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale w porywach może osiągać do 60 km/h. W burzach może wiać silniej.

W niedzielę spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste oraz przelotne opady deszczu do 10-25 l/mkw. W całym kraju prognozowane są burze z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na Dolnym Śląsku, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, który w burzach może być silny do 90 km/h.

Poniedziałek przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. W pasie od Śląska, przez centrum kraju, po Mazury i Podlasie będzie wzrastać do dużego, spodziewane są też opady deszczu do 10 l/mkw., możliwe są burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na zachodzie. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, który okresami będzie dość silny, a w burzach rozpędzi się do 80 km/h.