Trzylatka z Wejherowa ze śladami maltretowania trafiła do szpitala. Policja zatrzymała matkę i jej partnera

Policja w Wejherowie zajmuje się sprawą poważnych obrażeń u 3-letniej dziewczynki, które mogą wskazywać na przemoc domową. Informacja o hospitalizacji dziecka dotarła do funkcjonariuszy w nocy 26 kwietnia. Dziewczynka została przewieziona do szpitala karetką, gdzie lekarze szybko zauważyli charakter obrażeń sugerujący maltretowanie.

 

W reakcji na zgłoszenie szpitalne, policja natychmiast podjęła działania. Zatrzymany został 24-letni mężczyzna, partner matki dziecka, który spędził noc w areszcie. W toku intensywnego dochodzenia, funkcjonariusze przesłuchiwali świadków i zabezpieczali dowody, które miały pomóc wyjaśnić okoliczności tego dramatycznego zdarzenia.

Dzień po zatrzymaniu mężczyzny, policja aresztowała również 27-letnią matkę dziewczynki. Kobieta obecnie przebywa w areszcie i jest przesłuchiwana przez prokuraturę w Wejherowie, która rozważa wystąpienie o jej tymczasowe aresztowanie.

Mężczyźnie postawiono zarzuty znęcania się, naruszenia czynności narządów ciała oraz narażenia dziecka na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia. W niedzielę, decyzją sądu, został on tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.