Tragedia rodzinna w Ostródzie. Córka zatrzymana za podwójne zabójstwo rodziców

Wstrząsające odkrycie w Ostródzie, gdzie w jednym z mieszkań na ulicy Demokracji odnaleziono ciała małżeństwa z ranami kłutymi i ciętymi. Policja zatrzymała ich 27-letnią córkę, podejrzaną o dokonanie na nich zabójstwa.

Dramatyczne wydarzenia wywołały poruszenie w lokalnej społeczności Warmińsko-Mazurskiego.

Rzecznik ostródzkiej policji, podkomisarz Michał Przybyłek, poinformował o zdarzeniu, które ujawniono w środę około godziny 12.30. Niepokojące informacje napłynęły, gdy jeden z członków rodziny nie mógł wejść do mieszkania, a 57-letni mężczyzna nie pojawił się w pracy. Na miejsce zadysponowano patrol policji, który po wejściu do lokalu odkrył makabryczną scenę – na podłodze leżały zwłoki 49-letniej kobiety oraz jej 57-letniego męża.

Przybyłek przekazał, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna doznali śmiertelnych ran kłutych i ciętych, wykonanych ostrym narzędziem. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostródzie, a na miejscu zbrodni pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wspierana przez techników kryminalistyki oraz przewodników z psami, którzy jednak z powodu niekorzystnych warunków pogodowych musieli przerwać poszukiwania.

W centrum tej rodzinnej tragedii znalazła się 27-letnia córka zamordowanych, która została zatrzymana w środę wieczorem w pobliskiej miejscowości. W czwartek zostanie jej przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa, a policja wystąpi z wnioskiem o jej tymczasowe aresztowanie.