“To alfabet Morse’a?” – Dziwne zachowanie Putina na spotkaniu z Łukaszenką.

W ciągu kilku dni minie rok od rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. W związku z tym, w Rosji i na Ukrainie zwiększa się napięcie. Jednocześnie na Kremlu odbyło się spotkanie Władimira Putina z Aleksandrem Łukaszenką.

Choć oficjalnie rozmawiali oni o sprawach militarnej współpracy, to najwięcej uwagi zwrócono na dziwne zachowanie Putina.

Widać na nagraniu udostępnionym na oficjalnym kanale Kremla, że podczas spotkania Putin w nietypowy sposób poruszał nogami. Zdaje się, że stracił nad nimi kontrolę. Takie zachowanie wywołało wiele spekulacji na temat stanu zdrowia rosyjskiego dyktatora.

Nie jest to pierwszy raz, gdy pojawiają się doniesienia o problemach ze zdrowiem Putina. Wcześniej sugerowano, że Putin może chorować na raka, chorobę Parkinsona lub chorobę psychiczną. Jednak Kreml wielokrotnie zaprzeczał takim doniesieniom.

Niepokojące jest również to, że w ostatnich latach Putin rzadziej uczestniczy w wydarzeniach publicznych, a częściej korzysta z trybu wideokonferencji. Może to sugerować, że jego stan zdrowia jest gorszy niż oficjalnie podawane.

Najnowsze zachowanie Putina wywołało burzę w mediach społecznościowych. Doradca szefa ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych opublikował na Twitterze fragment nagrania z ironicznym komentarzem. W Rosji jednak temat jest przemilczany lub minimalizowany.

Trudno jednoznacznie ocenić, co tak naprawdę stało się z Putinem. Wiadomo jednak, że jego stan zdrowia budzi coraz większe wątpliwości. To może mieć poważne konsekwencje dla Rosji i całego regionu. W końcu Putin to osoba, która ma ogromny wpływ na sytuację w Europie i na świecie.