Strzał z wiatrówki w oko. Policja zatrzymuje 16-latka

Policjanci zatrzymali 16-letniego podejrzanego o postrzelenie 20-letniego mężczyzny w oko przy użyciu pistoletu pneumatycznego. Zdarzenie miało miejsce przy Wybrzeżu Kościuszkowskim w Warszawie i zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

Jak informuje sierż. szt. Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej komendy policji, napastnik oddał kilka strzałów w kierunku ofiary, powodując u niej ciężki uszczerbek na zdrowiu. 20-latek został trafiony w oko, co wymagało natychmiastowej pomocy medycznej.

16-latek został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. Podejrzany przyznał się do ataku, lecz nie był w stanie wyjaśnić motywów swojego działania. Po przeprowadzeniu czynności w śródmiejskiej komendzie, został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nastolatek był pod wpływem narkotyków, co mogło wpłynąć na jego zdolność do pamiętania zdarzeń i motywów działania.

Stołeczna policja publikowała wizerunek podejrzanego, co pomogło w jego szybkim zatrzymaniu. Funkcjonariusze kontynuują dochodzenie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego brutalnego ataku.