Skradziony samochód odnaleziony na stacji kolejowej

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Czechowic-Dziedzic, wspierani przez psa patrolowo-obronnego „Dragon”, dokonali znaczącego odkrycia na terenie stacji kolejowej Bielsko-Biała Główna. Zauważyli porzucony samochód marki Renault Thalia, który okazał się być pojazdem skradzionym.

 

Granatowy Renault, z otwartymi drzwiami i brakującą tablicą rejestracyjną na tyle pojazdu, szybko wzbudził podejrzenia patroli. Po zawiadomieniu policji i sprawdzeniu w bazie skradzionych samochodów, potwierdzono, że auto zostało skradzione dzień wcześniej z parkingu przy centrum handlowym Galeria SFERA. W aucie znajdowała się także znacząca suma pieniędzy, 200 tysięcy złotych, które również zniknęły.

Na miejsce zdarzenia skierowano ekipę dochodzeniowo-śledczą oraz policyjnego psa tropiącego, co świadczy o powadze sytuacji i skali przestępstwa. Oględziny miejsca zdarzenia przeprowadzane były pod ścisłym nadzorem techników kryminalistyki, przy ciągłym zabezpieczeniu terenu przez strażników kolejowych.

Śledztwo w sprawie kradzieży samochodu i gotówki nadal trwa i prowadzone jest przez Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej. Funkcjonariusze intensywnie pracują nad ustaleniem sprawców tego przestępstwa, mając nadzieję na szybkie ich zatrzymanie i odzyskanie skradzionych wartości.