Sąd w Warszawie ponownie odrzuca areszt dla Leszka Czarneckiego w śledztwie ‘Afera GetBack'”

W najnowszym rozwoju sprawy dotyczącej tzw. afery GetBack, Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie biznesmena Leszka Czarneckiego.

Jest to już trzecie oddalenie wniosku o areszt w tej sprawie. Informację o decyzji sądu przekazał mecenas Roman Giertych, podkreślając brak dowodów na popełnienie przestępstwa przez Czarneckiego.

Śledztwo w sprawie afery GetBack, które dotyczy podejrzeń o oszustwa na szkodę ponad 1,1 tys. klientów Idea Bank S.A. oraz wyrządzenia szkody bankowi, zostało wszczęte w 2018 roku przez Komisję Nadzoru Finansowego. Do tej pory w związku ze śledztwem zabezpieczono znaczne kwoty pieniędzy oraz inne wartościowe przedmioty.

Prokuratura Regionalna w Warszawie zapowiedziała, że po zapoznaniu się z uzasadnieniem sądu, wyda szczegółowe stanowisko w sprawie i z pewnością zaskarży ostatnie postanowienie sądu. Marcin Saduś, rzecznik prokuratury, zaznaczył, że postanowienie sądu zostanie zaskarżone.

Decyzja Sądu Rejonowego w Warszawie stanowi istotny punkt w sprawie afery GetBack, która od kilku lat przyciąga uwagę opinii publicznej w Polsce. Pomimo prób prokuratury o aresztowanie Czarneckiego, brak dowodów przestępstwa skutkuje kolejnymi odmowami ze strony sądu. Sprawa ta podkreśla złożoność procedur prawnych i konieczność starannego badania dowodów w sprawach o wysokim profilu.