Rozpoczął się proces rejestracji do szczepień. Michał Dworczyk komentuje sytuacje.

Rozpoczął się proces rejestracji i zgłaszania gotowości do szczepienia. W przeciągu kilku godzin prawie 500 tysięcy osób zgłosiło chęć szczepienia się. Michał Dworczyk komentuje – „Cieszy nas tak duży odzew ze strony Polaków”

Do końca piątku będziemy mieli zaszczepionych 450 tys. Polaków; do godzin porannych w piątek zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało ponad 410 tys. pacjentów – poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia. W grupie zero szczepieni są w tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

Do piątku, przed południem Polacy przesłali 474 tys. zgłoszeń chęci zaszczepienia się przeciw Covid-19, prawie 377 tys. zgłoszeń zostało już potwierdzonych przez osoby zainteresowane – powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk przekazał na konferencji prasowej, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zgłaszania gotowości do zaszczepienia przeciw Covid-19.

„Do tej pory przesłano 474 tys. zgłoszeń i prawie już 377 tys. zostało potwierdzonych przez kliknięcie w specjalny link wysyłany przez system do zgłaszającego się jako osoby gotowej do przyjęcia szczepienia” – poinformował Dworczyk.

Do północy w czwartek terminy szczepień w centralnym kalendarzu wprowadziło 4 787 punktów w całej Polsce, dla tych punktów uruchomiono rejestrację; wystawiono ponad 1,5 mln terminów od 25 stycznia do końca marca – poinformował Michał Dworczyk. Możliwość szczepień uruchomiono w 30 szpitalach tymczasowych.