Putin: Zachód wyrzucił do śmieci zasady WTO

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że kraje zachodnie porzuciły zasady Światowej Organizacji Handlu podczas spotkania w sprawie rozwoju kompleksu metalurgicznego w poniedziałek.

Putin podkreślił ponadto, że takie decyzje w dziedzinie metalurgii rosyjskiej, jak ograniczenia działalności na rynkach zagranicznych i zakaz niektórych zakupów, jakich dokonują kraje zachodnie, nie do końca odzwierciedlają „rzeczywistość światowej polityki i światowej gospodarki”. 

„Nie wzięto pod uwagę oczywistych i zrozumiałych konsekwencji, a mianowicie wzrostu kosztów materiałów budowlanych na rynku światowym i wzrostu globalnej inflacji jako całości. To samo dzieje się w niektórych innych branżach, w szczególności w energetyce. sektora” – powiedział prezydent Rosji. 

Ponadto rosyjski przywódca twierdził, że Rosja zawsze była i nadal jest wiarygodnym dostawcą wyrobów metalurgicznych dla zagranicy „pomimo wszelkich dzisiejszych zawirowań politycznych”. „Będziemy również wiarygodnymi partnerami dla tych, którzy szukają opłacalnej, przewidywalnej współpracy biznesowej. Ale nie będziemy działać na naszą szkodę z tymi, którzy są nam wyraźnie nieprzyjaźni” – powiedział Putin.