Przewoził córkę na półce bagażnika, 50‑latek zatrzymany.
Do tej bulwersującej sytuacji doszło 1 czerwca w Tarnowskich Górach. Dzięki szybkiej reakcji świadków i pracy policji, sprawca został zidentyfikowany i stanie przed sądem.W niedzielę wieczorem, 1 czerwca, na skrzyżowaniu ulic Nakielskiej i Obwodowej w Tarnowskich Górach zauważono osobowy samochód, w którego tylnej części – na półce bagażnika – podróżowało dziecko. Zdjęcie tego niebezpiecznego manewru trafiło do mediów społecznościowych, wywołując lawinę komentarzy i oburzenia.
Reakcja policji była natychmiastowa. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach opublikowała apel, w którym prosiła o pomoc w identyfikacji kierowcy. Na odzew nie trzeba było długo czekać – zgłosił się świadek, który przekazał kluczowe informacje.
Dzięki zebranym dowodom funkcjonariusze szybko ustalili, kto kierował pojazdem. 50-letni mężczyzna został wezwany na przesłuchanie. W jego trakcie przyznał się do winy. Usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym – grozi mu teraz wysoka grzywna i odpowiedzialność przed sądem.
– To nie była tylko kwestia braku wyobraźni. To realne zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka – komentują lokalni policjanci, przypominając, że przepisy ruchu drogowego nie są tylko formalnością, ale kwestią bezpieczeństwa.