Poszukiwany za posiadanie narkotyków i znęcanie się nad rodziną zatrzymany

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, by uniknąć odpowiedzialności za swoje przestępstwa, ale policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wraz z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu do niego dotarli. Jak się okazało, poszukiwany mężczyzna będzie musiał jeszcze raz stanąć przed sądem.

 

Policjanci poszukiwali 40-letniego mieszkańca gminy Śrem, za którym w lutym 2024 roku wydano list gończy. Mężczyzna miał zasądzoną karę dwóch lat pozbawienia wolności za posiadanie znacznej ilości narkotyków i znęcanie się nad rodziną, ale ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.

Policjanci ze Śremu wraz z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu prowadzili działania mające na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego. W toku śledztwa ustalono, że 16 maja 40-latek będzie przebywał w konkretnym miejscu na terenie Śremu. To właśnie wtedy dokonano zatrzymania.

Okazało się, że poszukiwany nie tylko będzie odbywał zasądzoną już karę, ale że musi także ponownie stanąć przed sądem – tym razem w sprawie posiadanej przez niego amfetaminy, którą ujawniono podczas zatrzymania.