Po co PiS chciał wprowadzić Kamińskiego i Wąsika do Sejmu? Kaczyński wyjaśnia

– Jarosław Kaczyński mówił, po co w środę posłowie PiS próbowali wprowadzić do Sejmu skazanych polityków Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Chodziło o zdobycie dokumentu od Straży Marszałkowskiej. – Dokument był nam potrzebny z powodów procesowych – powiedział prezes PiS.

Posłowie PiS próbowali w środę wprowadzić skazanych polityków Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do Sejmu. Na drodze stanęła Straż Marszałkowska. Politycy opozycji nie stosowali się do poleceń, doszło do szarpaniny.

Przed południem Jarosław Kaczyński wystąpił na briefingu prasowym przed gmachem Sejmu. – Naszym celem było uzyskanie od Straży Marszałkowskiej odpowiedniego pisma, w którym mowa o poleceniu marszałka Hołowni, żeby obydwu panów posłów nie wpuszczać – wyjaśnił.

– Ten dokument był nam potrzebny z powodów procesowych, bo rząd 13 grudnia nie będzie trwał. My wierzymy, że jego losy w pewnym momencie się zakończą. Zbrodnia nie będzie bezkarna – dodał. – O to nam chodziło i to żeśmy uzyskali – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS przekonywał, że w Polsce “toczy się zamach stanu”. – To znaczy odchodzenie od systemu demokratycznego i zmiana go w system niedemokratyczny. (…) Idzie to po prostu ku zwykłej dyktaturze. Dyktaturze, które może realizować obcy interesy. To już gołym okiem widać – powiedział.