Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję na parkingu dworca kolejowego w Skierniewicach

Nietrzeźwy 71-latek wywołał incydent na terenie parkingu przy dworcu kolejowym w Skierniewicach. Zauważony przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei (SOK), kierowca Renault Clio, wykonując gwałtowny manewr cofania, uszkodził stojący obok samochód.

 

Późnym wieczorem strażnicy z SOK patrolowali teren stacji PKP Skierniewice, kiedy ich uwagę przykuł niecodzienny manewr wykonywany przez kierowcę Renault Clio. Po nieudanym manewrze cofania, pojazd uderzył w zaparkowany obok Opel Astra. Widząc tę sytuację, funkcjonariusze SOK zdecydowali interweniować.

Podczas podejmowanych działań, strażnicy wyczuli silny odór alkoholu. Natychmiast wezwali Policję, która przeprowadziła badanie alkomatem. Wyniki były jednoznaczne – 71-letni mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. Po wytrzeźwieniu czeka go konfrontacja z zarzutem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna będzie musiał także odpowiedzieć za spowodowanie kolizji.

Incydent ten jest kolejnym ostrzeżeniem o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Przypomina nam, jak ważna jest odpowiedzialność za kierownicą, nie tylko dla naszego bezpieczeństwa, ale również dla innych użytkowników drogi.