Nicki Minaj zatrzymana na lotnisku w Amsterdamie.

Amerykańska raperka Nicki Minaj nie pojawiła się w sobotę na swoim koncercie w Manchesterze po tym, jak została zatrzymana przez policję na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Powodem zatrzymania było posiadanie miękkich narkotyków, które artystka próbowała wywieźć z Holandii.

Zatrzymanie na Lotnisku

Minaj, 41-letnia piosenkarka pochodzenia trynidadzkiego, została zatrzymana przez holenderskie służby kilka godzin przed planowanym występem w Wielkiej Brytanii. W komunikacie prasowym holenderska policja potwierdziła, że zatrzymanie nastąpiło ze względu na posiadanie substancji, których wywożenie jest zabronione przez prawo. Artystka miała zostać ukarana grzywną i zwolniona po kilku godzinach, co spowodowało opóźnienie jej występu.

Relacja w Mediach Społecznościowych

Nicki Minaj opublikowała na platformie X (dawniej Twitter) film, na którym widać, jak pracownik lotniska informuje ją o decyzji policji dotyczącej przeszukania jej bagażu. W innym nagraniu, do którego dotarł Reuters, widać, jak funkcjonariusz policji mówi do artystki, że “ma przy sobie narkotyki”. Minaj stanowczo zaprzeczała tym oskarżeniom.

“Teraz powiedzieli, że znaleźli zioło i że inna grupa ludzi musi tu przyjść, aby zważyć pre-rollsy (skręty wypełnione konopią)” – napisała w kolejnym poście, dodając, że jej bagaż został zabrany bez jej zgody.

Planowane Występy

Nicki Minaj miała w planach zagrać koncert w amsterdamskiej hali Ziggo Dome w czwartek, a następnie ponownie wystąpić tam 2 czerwca. Jednak wydarzenia na lotnisku Schiphol zakłóciły jej harmonogram, a fani w Manchesterze musieli obejść się smakiem, czekając na ewentualne przełożenie koncertu.

Reakcje Fanów

Wiadomość o zatrzymaniu Nicki Minaj wywołała falę komentarzy w mediach społecznościowych. Wielu fanów wyraziło swoje wsparcie dla artystki, podczas gdy inni wyrazili swoje rozczarowanie z powodu odwołanego koncertu. Organizatorzy w Manchesterze niezwłocznie poinformowali o sytuacji i obiecali podać nowe informacje na temat ewentualnego terminu występu.

Podsumowanie

Incydent na lotnisku Schiphol wywołał spore zamieszanie zarówno wśród fanów Nicki Minaj, jak i w mediach. Raperka, znana ze swojej burzliwej kariery i charyzmy scenicznej, musiała zmierzyć się z niespodziewanymi problemami prawnymi, które zakłóciły jej europejską trasę koncertową. Fani z niecierpliwością oczekują na dalsze informacje i mają nadzieję, że wkrótce będą mogli ponownie zobaczyć swoją ulubioną artystkę na scenie.