Murem za polskim mundurem. Hołd dla zmarłego żołnierza.

W związku ze śmiercią szer. Mateusza Sitka, który oddał życie broniąc granicy Polski, dziś o godzinie 20:00 pod budynkiem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu, przedstawiciele poznańskiej Konfederacji zapalą znicze na jego cześć. W poniedziałek, 10 czerwca, o godzinie 19:00 na placu Wolności odbędzie się manifestacja wsparcia dla Obrońców Granic.

Hołd dla Żołnierza

Szer. Mateusz Sitek zginął broniąc polsko-białoruskiej granicy, a jego śmierć wywołała szerokie poruszenie wśród społeczeństwa oraz polityków. W odpowiedzi na tę tragiczną sytuację, Konfederacja zorganizowała dwie uroczystości mające na celu oddanie hołdu poległemu żołnierzowi i wyrażenie wsparcia dla wszystkich, którzy strzegą naszych granic.

Zapalenie Zniczy w Poznaniu

Dziś wieczorem, o godzinie 20:00, pod budynkiem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu przedstawiciele Konfederacji zapalą znicze, aby uczcić pamięć szer. Mateusza Sitka. Będzie to symboliczny gest solidarności i wsparcia dla rodziny zmarłego oraz dla wszystkich żołnierzy pełniących służbę na granicach kraju.

Manifestacja na Placu Wolności

W poniedziałek, 10 czerwca, o godzinie 19:00 na placu Wolności w Poznaniu odbędzie się manifestacja wsparcia dla Obrońców Granic. Wydarzenie to ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa na polskich granicach oraz wyrażenie sprzeciwu wobec biurokracji i niezdecydowania w tej kwestii.

Apel Konfederacji

Konfederacja od początku apelowała o zdecydowane działania w obronie polskich granic. Podkreślała konieczność powstrzymania wszelkimi środkami agresorów używanych w wojnie hybrydowej. „Dosyć biurokracji i niezdecydowania. Polska granica musi być bezpieczna, a polski żołnierz nie może być szykanowany za pełnienie swojej służby” – podkreślają przedstawiciele Konfederacji.

Polityczne Reakcje

Główne siły polityczne obrzucają się odpowiedzialnością za tragiczne wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej, jednak Konfederacja zwraca uwagę na potrzebę zdecydowanych działań i wsparcia dla tych, którzy bronią naszych granic. Organizatorzy manifestacji liczą na liczny udział mieszkańców Poznania oraz innych miast, aby wspólnie pokazać, że los polskich żołnierzy nie jest im obojętny.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tych wydarzeniach, aby wspólnie oddać hołd szer. Mateuszowi Sitkowi oraz wyrazić nasze wsparcie dla Obrońców Granic.