Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) ma nowego selekcjonera reprezentacji narodowej. W środę, prezes PZPN, Cezary Kulesza, potwierdził, że Michał Probierz, dotychczasowy trener kadry U-21, obejmie ster drużyny narodowej.

Po zwolnieniu Fernando Santosie z funkcji selekcjonera, główne typy do objęcia tej roli to byli Marek Papszun i Michał Probierz. Chociaż wiele spekulacji otaczało ostateczny wybór, to serwis Weszło jako pierwszy podał informację o wyborze Probierza, co potwierdziło się oficjalnym ogłoszeniem Kuleszy.

Michał Probierz to postać znana w środowisku piłkarskim, mająca bogate doświadczenie szkoleniowe. Jego współpraca z Cezarym Kuleszą ma korzenie w Jagiellonii Białystok, gdzie Probierz jako trener zdobył wicemistrzostwo Polski. Po wyprawie trenerskiej do Grecji, Probierz wrócił do kraju, prowadząc takie kluby jak Wisła Kraków, GKS Bełchatów, Lechia Gdańsk, czy ponownie Jagiellonię, z którą zdobył Puchar Polski w 2017 roku.

Jego kolejnym przystankiem była Cracovia, gdzie nie tylko zdobył Puchar Polski, ale także pełnił funkcję wiceprezesa ds. sportowych. Niemniej jednak, po trudnej drodze w europejskich pucharach z krakowskim klubem, Probierz zdecydował się odejść.

Najnowszy epizod w jego trenerskiej karierze związany jest z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Ostatecznie, po zaledwie dwóch dniach pracy, Probierz zdecydował się zakończyć współpracę z klubem, zarzucając władzom niejasne ustalenia.

Nowe wyzwanie czeka na Probierza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Kibice i środowisko piłkarskie czekają na to, jak odnajdzie się w roli lidera drużyny narodowej.