Tragiczny wypadek na Majorce. Zawalenie budynku restauracji w Palma de Mallorca

W czwartkowy wieczór doszło do tragicznego zdarzenia w turystycznym sercu Majorki – Playa de Palma. Dwupiętrowy budynek, w którym mieściła się popularna restauracja Medusa Beach Club, runął, powodując śmierć czterech osób oraz raniąc co najmniej 16 innych – poinformowała agencja Reuters, powołując się na lokalną policję.

Zawalenie budynku miało miejsce w pobliżu popularnej plaży, często odwiedzanej przez turystów. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się liczne zespoły ratunkowe, które rozpoczęły przeszukiwanie gruzowiska w poszukiwaniu ofiar. Siedem osób odniosło “bardzo poważne” obrażenia, a dziewięć zostało poważnie rannych, jak podano na platformie X (dawniej Twitter). Rannych przewieziono do różnych szpitali w Palma de Mallorca.

Przyczyny Katastrofy

Wstępne ustalenia sugerują, że do tragedii mogło dojść na skutek przeciążenia tarasu na pierwszym piętrze budynku. Świadkowie relacjonowali, że w chwili zawalenia na tarasie znajdowało się wiele osób, w tym zagraniczni turyści oraz pracownicy restauracji.

Reakcje i Działania Ratunkowe

Na miejscu panował chaos, spowodowany dużą liczbą ekip ratunkowych oraz przybyłych gapiów. Przeszukiwano również piwnicę restauracyjną, która uległa zawaleniu. Premier Hiszpanii, Pedro Sanchez, wyraził swoje wsparcie dla poszkodowanych oraz ich rodzin, zapewniając o gotowości rządu do udzielenia wszelkiej niezbędnej pomocy.

„Uważnie śledzę konsekwencje straszliwego zawalenia się, do którego doszło na plaży w Palmie. Rozmawiałem z władzami lokalnymi i regionalnymi, rząd jest gotowy pomóc wszelkimi niezbędnymi środkami i oddziałami” – napisał Sanchez na portalu X, składając kondolencje rodzinom zmarłych oraz życząc szybkiego powrotu do zdrowia rannym.